"Златен глобус" 2020 - номинации

09.12.2019
Актьорите Тим Алън, Дакота Фанинг и Сюзан Келечи Уотсън обявиха днес в х-л "Бевърли Хилтън" номинациите за 77-ите награди "Златен глобус". Церемонията по награждаването е предвидена за 5 януари 2020 г. на същото място, като неин водещ ще бъде Рики Джървейс.

Стрийминг услугата "Netflix" получи общо 34 номинации, откоито 17 в телевизия, и така доминира в киното с три свои продукта: The Irishman на Скорсезе, Marriage Story на Ноа Баумбак и Dolemite Is My Name на Крейг Бруър. Водещият сериал на "Apple TV Plus" - "The Morning Show" също се изяви заедно с двете си звезди Дженифър Анистън и Рийз Уидърспун, като в стрийминг нашествието участват още "Amazon Prime Video" и Hulu". След Netflix в телевизионните категории е HBO с 15 номинации.

Сред традиционните филмови студиа, с най-много номинации си тръгна Sony Pictures - общо 10, в това число 5 за филма на Тарантино и 2 за испаноезичната творба на Алмодовар.

Най-добра драма
The Irishman
Жокера
„The Two Popes“
„Marriage Story“
1917

Най-добра драматична актриса
Синтия Ериво ("Хариет")
Скарлет Йохансон ("Marriage Story")
Сърша Ронан ("Малки жени")
Шарлийз Терон ("Бомба със закъснител")
Рене Зелуегър ("Джуди")

Най-добър драматичен актьор
Крисчън Бейл ("Пълно ускорение")
Адам Драйвър ("Marriage Story")
Антонио Бандерас ("Болка и величие")
Джонатан Прайс ("The Two Popes")
Хоакин Финикс ("Жокера")

Най-добър мюзикъл или комедия
Джоджо заека
„Dolemite Is My Name”
Рокетмен
Имало едно време... в Холивуд
Вади ножовете

Най-добра комедийна актриса
Ана де Армас ("Вади ножовете")
Акуафина ("The Farewell")
Кейт Бланшет ("Къде си, Бернадет??")
Ема Томпсън ("Късното шоу")
Бийни Фелдстийн ("Зубрачките")

Най-добър комедиен актьор
Даниел Крейг ("Вади ножовете")
Еди Мърфи ("Dolemite Is My Name")
Леонардо ДиКаприо ("Имало едно време... в Холивуд")
Роман Грифин Дейвис ("Джоджо заека")
Тарън Еджъртън ("Рокетмен")

Най-добра поддържаща актриса в игрален филм
Анет Бенинг ("The Report")
Дженифър Лопес ("Да свалиш Уолстрийт")
Кати Бейтс (Случаят "Ричард Джуъл")
Лора Дърн ("Marriage Story")
Марго Роби ("Бомба със закъснител")

Най-добър поддържащ актьор в игрален филм
Антъни Хопкинс ("The Two Popes")
Ал Пачино ("The Irishman")
Брад Пит ("Имало едно време... в Холивуд")
Джо Пеши ("The Irishman")
Том Ханкс ("A Beautiful Day in the Neighborhood")

Най-добър режисьор на игрален филм
Мартин Скорсезе ("The Irishman")
Куентин Тарантино ("Имало едно време... в Холивуд")
Сам Мендес ("1917")
Тод Филипс ("Жокера")
Бонг Джун-хо ("Parasite")

Най-добър сценарий на игрален филм
Куентин Тарантино („Имало едно време... в Холивуд”)
Бонг Джун-хо („Parasite”)
Стивън Зейлиън („The Irishman“)
Антъни Маккартън („The Two Popes“)
Ноа Баумбак („Marriage Story“)

Най-добър анимационен филм
Замръзналото кралство 2
Играта на играчките: Пътешествието
Как да си дресираш дракон: Тайнственият свят
Търсенето на Линк
Цар Лъв

Най-добър чуждоезичен филм
Клетниците 2019
Болка и величие
„Parasite”
„The Farewell”
Портрет на момиче в пламъци

Най-добър композитор
Александр Деспла ("Малки жени")
Томас Нюман ("1917")
Ранди Нюман ("Marriage Story")
Даниел Пембъртън ("Тъмната страна на Бруклин")
Хилдюр Гюднадотир ("Жокера")

Най-добра песен
„Beautiful Ghosts“ (от „Котките“)
„Into the Unknown” („Замръзналото кралство 2“)
„Stand Up” („Хариет“)
„(I'm Gonna) Love Me Again“ („Рокетмен“)
„Spirit“ („Цар Лъв“)

* * * * * * *

Най-добра телевизионна драма
Големите малки лъжи
„The Crown“
Наследници
„Killing Eve“
„The Morning Show“

Най-добра драматична актриса в телевизия
Дженифър Анистън ("The Morning Show")
Никол Кидман ("Големите малки лъжи")
Рийз Уидърспун ("Големите малки лъжи")
Оливия Колман ("The Crown")
Джоди Коумър ("Killing Eve")

Най-добър драматичен актьор в телевизия
Кит Харингтън ("Игра на тронове")
Рами Малек ("Mr. Robot")
Били Портър ("Pose")
Брайън Кокс ("Наследници")
Тобайъс Мензис ("The Crown")

Най-добър телевизионен мюзикъл или комедия
Бари
„The Marvelous Mrs. Maisel”
„Fleabag”
„The Kominsky Method”
„The Politician”

Най-добра актриса в телевизионен мюзикъл и комедия
Кристина Апългейт ("Dead to Me")
Рейчъл Броснахан ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Наташа Лион ("Russian Doll")
Кирстен Дънст ("On Becoming a God in Central Florida")
Фийби Уолър-Бридж ("Fleabag")

Най-добър актьор в телевизионен мюзикъл или комедия
Бен Плат ("The Politician")
Майкъл Дъглас ("The Kominsky Method")
Пол Ръд ("Living with Yourself")
Рами Юсиф ("Ramy")
Бил Хейдър ("Бари")

Най-добър минисериал или тв филм
„Чернобил“
„Параграф 22“
„Решаващият глас“
„Fosse/Verdon“
„Unbelievable“

Най-добра актриса в минисериал или тв филм
Хелън Мирън ("Катерина Велика")
Джоуи Кинг ("The Act")
Кейтлин Девър ("Unbelievable")
Мишел Уилямс ("Fosse/Verdon")
Мерит Уивър ("Unbelievable")

Най-добър актьор в минисериал или тв филм
Саша Барън Коен ("The Spy")
Ръсел Кроу ("Решаващият глас")
Сам Рокуел ("Fosse/Verdon")
Кристофър Абът ("Параграф 22")
Джаред Харис ("Чернобил")

Най-добра поддържаща актриса в минисериал или тв филм
Емили Уотсън ("Чернобил")
Хелена Бонъм Картър ("The Crown")
Мерил Стрийп ("Големите малки лъжи")
Патриша Аркет ("The Act")
Тони Колет ("Unbelievable")

Най-добра поддържащ актьор в минисериал или тв филм
Алън Аркин ("The Kominsky Method")
Андрю Скот ("Fleabag")
Кирън Кълкин ("Наследници")
Стелан Скарсгард ("Чернобил")
Хенри Уинклър ("Бари")

Елън ДеДженерис ще получи почетната телевизионна награда на името на Карол Бърнет.
Copyright © 2020 Dir.bg.