В интервю за Варайъти, Кристофър Нолан смекчи тона си спрямо Нетфликс. През лятото той се изрази доста остро за стрийминг гиганта, като каза, че стратегията на пускане на филми едновременно в киносалоните и в интернет е безмислен и непригоден модел за разпространение. Макар че Нетфликс финансира авторско кино, според Нолан техният модел не бива да се използва като средство за закриване на кината. "Това е толкова безсмислено, че не разбирам защо въобще съществуват. Единствената платформа, която ме интересува, е киноразпространението".
Думите на режисьора на "Дюнкерк" бяха подкрепени от много поддръжници на киноразпространителската система. Днес обаче тя търпи промени - домашното видео отмира, а стрийминг услугите предлагат големи каталози и сами инвестират в нови продукции. Режисьорката Ава ДюВерней ("Гънка във времето") коментира Нолан, като зададе в своя туитър въпроса "Какво правим, ако във вашия район просто няма кинозала?".
Сега Нолан казва: "Трябваше да се изразя по-учтиво. Тогава казах това, което мисля, но го направих твърде недипломатично. Не изясних колко революционно е това, което прави Netflix. Те трябва да бъдат уважавани за това, което и правя в момента".
В едно обаче той остава непреклонен - че кино трябва да се показва първо в кината, а след това на други платформи. Студиата обаче започват да преговарят с кината за намаляване или пълна отмяна на прозореца между широкото разпространение и стрийминга. Нолан възразява: "Още помня как пускаха филмите веднага на видеокасети. За един режисьор през 90-те години излизането на проекта му веднага на видео бе истински кошмар. В това няма нищо ново, просто днес ни го пробутват като нещо иновационно". За пример Нолан дава книгоразпространението, при което въпреки електронните книги моделът на излизане е запазен: първо твърда обложка, а след известно време - мека.
"Всяка индустрия контролира излизането на пазара на своя продукт", казва режисьорът. - "Ако мислим, че кинобизнесът трябва да зачеркне и да изхвърли всичко, това е някаква безсмислица. Надявам се с времето хората да разберат това."